, , , , ,

USPTO Sınıf 8 El aletleri ve kesici aletler

El Aletleri ve kesici aletler
El Aletleri ve kesici aletler

Nice Sınıflandırması, mal ve hizmetlerin sınıflandırılması için kullanılan bir sistemdir. Nice Andlaşması’nın ikinci maddesi, sınıflandırmanın hukuki etkisini ve kullanımını düzenlemektedir. Nice Sınıflandırması, 45 sınıftan oluşmaktadır ve her sınıf belirli bir mal veya hizmet grubunu kapsamaktadır. Bu makalede, USPTO’ya göre Nice Sınıfı 8’deki (El aletleri ve kesici aletler)maddelerin detaylı açıklamasını yapacağız.

El Aletleri ve kesici aletler

El aletleri, Nice Sınıfı 8’deki en yaygın maddelerdir. El aletleri, el gücüyle çalışan ve manuel işlerde kullanılan aletlerdir. Bıçaklar, makaslar, testereler ve el ile çalışan kesme araçları gibi örnekler verilebilir. Bu aletler inşaat, marangozluk ve bahçecilik gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

Çatal, Bıçak ve Kaşık

Çatal, bıçak ve kaşık da Nice Sınıfı 8’de yer alan maddeler arasındadır. Bunlar yemek yeme amaçlı kullanılan aletlerdir. Metal, plastik veya diğer malzemelerden yapılmış olabilirler ve evlerde, restoranlarda ve diğer gıda hizmeti veren işletmelerde kullanılırlar.

Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı da Nice Sınıfı 8’de yer alan maddeler arasındadır. Tıraş bıçağı tıraş ve tüy alma işlemleri için kullanılır. Manuel veya elektrikli olabilirler ve metal, plastik veya diğer malzemelerden yapılmış olabilirler.

El ile çalışan aletler

El Aletleri ve kesici aletler de Nice Sınıfı 8’deki maddeler arasındadır. Bu aletler manuel işlerde kullanılır ve el ile çalıştırılır. El ile çalışan matkaplar, çekiçler ve tornavida gibi aletler bu kategoriye girer. Bu aletler inşaat, marangozluk ve metal işleme gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

Bahçe Aletleri

Bahçe aletleri de Nice Sınıfı 8’deki maddeler arasındadır. Bu aletler bahçecilik için kullanılır ve el ile çalıştırılır. Kürekler, tırmıklar ve çapalar gibi el ile çalışan aletler bu kategoriye girer. Bu aletler peyzaj ve tarım gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

Sonuç olarak; Nice Sınıfı 8, El aletleri ve manuel işlerde kullanılan araçlar gibi maddeleri içerir. Ayrıca çatal, bıçak ve kaşık, tıraş bıçağı, el ile çalışan aletler ve bahçe aletleri gibi diğer maddeleri de içerir. Nice Sınıflandırması’nda yer alan maddelerin anlaşılması, ticari marka tescili ve korunması için önemlidir. Ticari marka tescili ile ilgili sorularınız veya yardıma ihtiyacınız varsa, ticari marka tescil şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

https://amerikadamarkatescili.com/uspto-uluslararasi-siniflandirma-sistemi-nice-classification-system/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“USPTO Sınıf 8 El aletleri ve kesici aletler” için bir yanıt